Baking Chocolates & Cocoa

Sort by:
Morde Milk Compound Slab (CO M21) - 500 gm

Morde Milk Compound Slab (CO M21) - 500 gm

Rs. 218.00Rs. 180.00
Rs. 0.45/g
Morde Milk Compound Slab (CO M21) - 500 gm Milk compound Chocolate slab ideal for Baking Home made chocolates , Cakes , Muffins , Brownies , Cookie. Package contains 1...
Morde Dark Compound Slab (CO D15) - 500 gm

Morde Dark Compound Slab (CO D15) - 500 gm

Rs. 199.00Rs. 160.00
Rs. 0.40/g
Morde Dark Compound Slab (CO D15) - 500 gm Dark compound Chocolate slab ideal for Baking Home made chocolates , Cakes , Muffins , Brownies , Cookie. Package contains 1...
Morde White Compound Slab (CO W33) - 500 gm

Morde White Compound Slab (CO W33) - 500 gm

Rs. 232.00Rs. 195.00
Rs. 0.49/g
Morde White Compound Slab (CO W33) - 500 gm White compound Chocolate slab ideal for Baking Home made chocolates , Cakes , Muffins , Brownies , Cookie. Package contains 1...
Micks Red Velvet Crumbles 1kg (SBMICKS-RedVel) - CAKE DECOR™

Micks Red Velvet Crumbles 1kg (SBMICKS-RedVel) - CAKE DECOR™

Rs. 650.00Rs. 445.00
Micks Red Velvet Crumbles 1kg (SBMICKS-RedVel) - CAKE DECOR™ Enhance your desserts with Micks Red Velvet Crumbles 1kg, the perfect choice for professional bakers, home bakers, cafes, and bakeries. These premium-quality...
DAVIDOFF ESPRESSO 57 Dark & Chocolatey Instant Coffee - 90g (SB-C-102) - CAKE DECOR™

DAVIDOFF ESPRESSO 57 Dark & Chocolatey Instant Coffee - 90g (SB-C-102) - CAKE DECOR™

Rs. 1,099.00Rs. 750.00
DAVIDOFF ESPRESSO 57 Dark & Chocolatey Instant Coffee - 90g (SB-C-102) - CAKE DECOR™ Ingredients : 100% Coffee Roast Level : Medium Roast Richness in Every Sip! Enjoy this exclusive...
Morde Hazelnut Choco Paste - 1 Kg (Morde-PS-H12) - CAKE DECOR™

Morde Hazelnut Choco Paste - 1 Kg (Morde-PS-H12) - CAKE DECOR™

Rs. 900.00Rs. 760.00
Rs. 1.52/g
Morde Hazelnut Choco Paste - 1 Kg (Morde-PS-H12) - CAKE DECOR™ Indulge in the rich and creamy taste of HAZELNUT CHOCO PASTE 1KG, the perfect premium hazelnut chocolate paste filling...
Morde Choco Filling Dark - 1 Kg (Morde-FL-D17) - CAKE DECOR™

Morde Choco Filling Dark - 1 Kg (Morde-FL-D17) - CAKE DECOR™

Rs. 509.00Rs. 410.00
Rs. 0.82/g
Morde Choco Filling Dark - 1 Kg (Morde-FL-D17) - CAKE DECOR™ Upgrade your baking game with this premium 1kg Morde Choco Filling available in white, milk, and dark variants—perfect for...
Morde Choco Filling White - 1 Kg (Morde-FL-W27) - CAKE DECOR™

Morde Choco Filling White - 1 Kg (Morde-FL-W27) - CAKE DECOR™

Rs. 444.00Rs. 370.00
Rs. 0.74/g
Morde Choco Filling White - 1 Kg (Morde-FL-W27) - CAKE DECOR™ Upgrade your baking game with this premium 1kg Morde Choco Filling available in white, milk, and dark variants—perfect for...
Van Houten - Dark Chocolate 55% Cocoa - 1 kg (VanH-Dark-55)

Van Houten - Dark Chocolate 55% Cocoa - 1 kg (VanH-Dark-55)

Rs. 1,699.00Rs. 1,190.00
Rs. 1.19/g
Van Houten - Dark Chocolate 55% Cocoa - 1 kg (VanH-Dark-55) PLEASE NOTE: THIS PRODUCT WILL BE SHIPPED WITH BUBBLE WRAP PADDING TO AVOID MELTING. HOWEVER DUE TO WEATHER CONDITIONS...
CAKE DECOR™ Chocoville Waffle Sauce Choco Hazelnut, 1 Kg (SB-BV-WS-CH)

CAKE DECOR™ Chocoville Waffle Sauce Choco Hazelnut, 1 Kg (SB-BV-WS-CH)

Rs. 545.00Rs. 495.00
CAKE DECOR™ Chocoville Waffle Sauce Choco Hazelnut, 1 Kg (SB-BV-WS-CH)   Features :  Smooth and creamy choco hazelnut sauce. Smooth and easy to pour. Ideal for waffles, pancakes & desserts....
CAKE DECOR™ Chocoville Waffle Sauce Pista , 1 Kg (SB-BV-WS-P)

CAKE DECOR™ Chocoville Waffle Sauce Pista , 1 Kg (SB-BV-WS-P)

Rs. 840.00Rs. 765.00
CAKE DECOR™ Chocoville Waffle Sauce Pista , 1 Kg (SB-BV-WS-P)   Features :  Smooth and creamy pista sauce. Smooth and easy to pour. Ideal for waffles, pancakes & desserts. Can...
CAKE DECOR™ Chocoville Waffle Sauce Dark , 1 Kg (SB-BV-WS-D)

CAKE DECOR™ Chocoville Waffle Sauce Dark , 1 Kg (SB-BV-WS-D)

Rs. 455.00Rs. 430.00
CAKE DECOR™ Chocoville Waffle Sauce Dark , 1 Kg (SB-BV-WS-D)   Features :  Rich dark chocolate flavour. Smooth and easy to pour. Ideal for waffles, pancakes & desserts. Can be...
Micks Belgi Yumm Speculoos Biscuit Spread

Micks Belgi Yumm Speculoos Biscuit Spread

Rs. 900.00Rs. 640.00
Micks Belgi Yumm Speculoos Biscuit Spread Immerse yourself in biscuit bliss with Belgiyumm Bisco spread, crafted to perfection with the delectable fusion of luxurious Belgian chocolate and wholesome biscuit goodness,...
Lotus PAi White Compound WCS-25- 500 gm

Lotus PAi White Compound WCS-25- 500 gm

Rs. 230.00Rs. 170.00
Rs. 0.34/g
Lotus PAi White Compound WCS-25- 500 gm This product is a White Compound Chocolate designed primarily for baking and confectionery applications. Features: Net Weight: 500g Uses: Baking: Used as an...
Lotus PAi Dark Compound DCS-15(15%)- 500 gm

Lotus PAi Dark Compound DCS-15(15%)- 500 gm

Rs. 200.00Rs. 140.00
Rs. 0.28/g
Lotus PAi Dark Compound DCS-15(15%)- 500 gm This product is a Dark Compound Chocolate designed primarily for baking and confectionery applications. Features: Colour & Appearance: The packaging is a mix...